הפאנסאבר הממוצע – תופעה שיש להוקיע מהקהילה

אהלן. אני רוצה לדבר היום על נושא חשוב, אז אני מקווה שתקראו את כל הפוסט עד סופו.

רציתי לכתוב פה קצת בגלל מקרה שקרה לי הרגע שאספר עליו עוד מעט וגם כי כנראה לא אוציא פרקים בימים הקרובים מהסיבה הפשוטה שכנראה אהיה חולה בקרוב, אני כבר מתחיל לראות סימנים ואני מכיר די טוב את הגוף שלי.

אז בגדול, ישנו פאנסאב שמורכב מילדי נזלת עם אייקיו נמוך יותר משל הקוף שנקרא "פרימיום־סאב".
אחד מאנשי הצוות ניסח מודעת דרושים ב-FXP, ובגלל ששמתי לב לאיך שהם כותבים ולגישה שלהם לפאנסאב, הבנתי שכרגיל, מדובר בשיטסאב (פאנסאב שמתרגם שיט, כלומר: חרא של תרגום). אבל חכו, זה לא החלק ההזוי! החלק ההזוי הוא שמנסח המודעה כתב לי שהמתרגם הראשי שלהם לוקה בדיסלקסיה! ד-י-ס-ל-ק-ס-י-ה. בגלל שראיתי במה מדובר, נתתי להם אנלוגיה פשוטה מאוד שהם התקשו ועדיין מתקשים להבין אותה: אמרתי להם שלתת לדיסלקט לתרגם זה בערך כמו לתת לאדם נכה (כגון: צולע כרוני, ALS וכו') לרוץ מרתון, כלומר, גם אם כל שאר הרצים נובים יותר מוויב ממוצע עם בחורות, הוא פשוט לא יעמוד בקצב ויסיים אחרון עם פער מטורף. כמובן שהם הרגישו שאני תוקף אותם, אפילו טענו שקראתי למתרגם שלהם נכה ושאני יורד עליו ובלה בלה בלה.

בכל מקרה, עברו יום יומיים מאז אותו מקרה ב-FXP, ומה אני קולט? שלושתם ניסו להיכנס לשרת של הפאנסאב שלי. כנראה שהם רצו לעשות שם טרור והם לא ידעו שכדי להיכנס לשרת של רטרו אתה צריך שמאבחן יבוא לאמת אותך. אחרי שהם ראו שהם לא מצליחים להיכנס בצורה חלקה כפי שהם תיכננו, הם פשוט פנו אליי לפרטי. אתם יודעים במה נתקלתי? באנשים שכותבים "מרטון", באנשים שכותבים "אם" במקום "עם", אני לא מדבר פה על רמה חובבנית, אין פה רמה בכלל, ממש כמו בגן־ילדים. מיותר לציין שהם לא הפסיקו להטריד אותי בפרטי וניסו לתקוף אותי עם היגיון של מכחיש קורונה, אבל אין לכם ממה להתפלא, כי כמו שאמרתי לכם, מדובר בילדי נזלת. כדי שתבינו באיזו רמה של בורות ואנאלפבתיות נתקלתי: אמרתי להם שהם אפילו לא מפסקים כמו שצריך ושהם לא אמורים לעשות רווח לפני כל פיסוק, אך מה קיבלתי בחזרה?

ומה עם ההוצאות ה-"איכותיות" שהם נהגו לשבח כל כך באתר? הנה כל הטעויות שמצאתי בפחות מדקה בפרק שלהם (שחשוב לציין, היה בו מעט מאוד דיבורים):

אצא* (שלא נדבר על זה שהמתרגם שלהם התכחש לקיום של אותיות אית"ן)

הרפתקה* (הרבה אנשים מתבלבלים בגלל המילה "הרפתקאות" שנכתבת עם א')

נאכל*

זאת הכוונה*

עשרה*

חלומות*

כמו שאתם יכולים לראות, מדובר בטעויות של ילדים בכיתה א'. הפאנסאברים האלה לא הפסיקו לנג'ס לי על "תקן־האיכות" שלהם. הנער הדיסלקט אפילו צחק עליי בגלל שאני משחרר פרקים "בקצב איטי". הקטע הוא שהם לא מבינים שאני וכמעט כל אדם יכול לתרגם פרויקט שלם ביומיים לפי הסטנדרט שהם הציבו, אבל בשביל מה? מדובר בסטנדרט נמוך יותר משל גוגל טרנסלייט, כך שעדיף להעלות את כל הפרק לגוגל טרנסלייט ולסגור עניין כמו ישראל סאב (ולא, הפאנסאב הזה ממש לא טרול. הזוי, נכון?). אתם מבינים? זה העניין, המהירות! העיקר שצופים בני 10 ילקקו להם את הרקטום מכל הצדדים בצורה יסודית, זה מה שעושה להם את זה.

הייתי בהלם שהדבר הזה קיים, העיניים שלי דיממו, ואני באמת לא הבנתי איך אדם שהוא לא בן 5 יכול לשחרר הוצאה כל כך גרועה. נכון, לא כולנו שנים בפאנסאב. נכון, לא כולנו למדנו מספיק… אבל ברצינות, זאת אפילו לא רמה של מתחילים, זאת רמת גן־חובה, ואני לא סתם חוזר על זה, אני רציני מאוד, זאת הרמה שלהם, רמה של ילדים שעוד לא הגיעו לכיתה א'.

עכשיו אתם תבואו ותגידו לי "אבל ינון, מה אכפת לך? מדובר בעבודה בהתנדבות" – ובכן, זה נכון שפאנסאב זאת עבודה בהתנדבות, אבל ברצינות, אתם מסוגלים לצפות בדבר כזה? אני כבר יודע את התשובה לכל מי שלא סובל מדיסלקציה / נכות קשה מאוד במוח: לא. תבינו, האנשים האלה תופסים פרויקטים ומונעים מפאנסאבים טובים לתרגם אותם. האנשים האלה לוקחים פרויקט ובמקום להשקיע בו כמה שעות כדי שהוא יהיה טוב, הם משקיעים בו שעה במקרה הטוב והופה, מעלים אותו לאתר. אתם באמת מוכנים ליחס כל כך מזלזל? וזה עוד לפני שנכנסתי לבעיה החמורה אף יותר: הפצת בורות.

 

נכון, אני יודע שהפאנסאבר הממוצע הוא לא טוב בכלל ואני לא דורש מכם לא לתרגם עד שתלמדו עברית ברמה סבירה (המינימום להוצאה שהיא לא מעיקה מאוד), פשוט אל תפסיקו ללמוד, אל תפסיקו לצבור עוד מילים, להכיר עוד חוקים, ללמוד על עוד דרכי פיסוק, להכיר אלטרנטיבות וכו'. אל תפסיקו את מלאכת הלמידה ואתם תוכלו לממש את הפוטנציאל המקסימלי שיש בכם ולעשות טוב לכם ולצופים. בבקשה, זה נראה שמשנה לשנה הפאנסאבים מתחילים להידמות יותר ויותר לפרימיום סאב ולישראל סאב, אל תקחו מהם דוגמה, לא בהוצאות ולא בהתנהגות.

 

תשתפו את הפוסט הזה ותעבירו את זה הלאה אם זה חשוב לכם.

וכן, אי אפשר להגיב על הפוסט הזה בכוונה.